x

Најочекувани смартфони за 2018 година!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 17 Декември, 2017 од GSM.mk

Како што се наближуваме до крајот на 2017 година, време е да погледнеме кон иднината и она што може да го очекуваме во светот на технологијата, особено кај телефоните..

Затоа, решивме да направиме листа на најочекуваните смартфони за 2018 година. 

1. Nokia 9

Most anticipated upcoming phones in 2018

HMD Global го врати Nokia брендот во живот оваа година и претстави неколку уреди под негово име. Во 2018, очекуваме нови уреди, со нови подобрувања, а еден од најзборуваните меѓу нив е Nokia 9, премиум смартфон со одлични камери.


2. Huawei P11/Mate 11

Most anticipated upcoming phones in 2018

Huawei е компанија која сеуште не е позната во Америка, но доминира во останатите делови од светот. Новиот телефон на Huawei во P серијата ќе доаѓа со 40 мегапикселна Leica камера со три леќи и 5x зум, а селфи камерата ќе биде од 24 мегапиксели.


3. LG G7/V40

Most anticipated upcoming phones in 2018

Оваа година, LG претстави неколку одлични уреди, меѓу кои беше и LG V30. Следната година, од компанијата очекуваме два премиум смартфони: LG V40 и LG G7.


4. OnePlus 6/6T

Most anticipated upcoming phones in 2018

Во 2017, OnePlus ги претстави OnePlus 5 и 5T, телефони со одличен дизајн и брзи перформанси. Токму поради тоа, OnePlus 6 и 6T ги очекуваме со нетрпение.


5. Google Pixel 3/3XL

Most anticipated upcoming phones in 2018

Google Pixel 3/3XL се очекува да бидат претставени во вториот период од следната година. Покрај одличните перформанси кои ги очекуваме, овие два уреда имаат сериозни проблеми кои треба да решат - меѓу кои како најважен ќе го споменеме проблемот со екранот кој го имаа овогодинешните модели. 

За последните два сметаме дека имаме зборуваме доволно, така што само ќе ги споменеме :)


6. Samsung Galaxy S9/Note 9

Most anticipated upcoming phones in 2018


7. iPhone Xs, 8s и 8s Plus

Most anticipated upcoming phones in 2018


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.