x

Најпопуларни видеа на YouTube за 2016-та

Категорија: Забава Објавено на 13 Декември, 2016 од GSM.mk

YouTube ја објави листата на најпопуларни видеа во 2016 година. Во „Top Trendings Videos“ You Tube ги стави најпопуларните снимки со милиони прегледи.

„Заедно овие снимки се прегледани 550 милиони пати, ги гледале 25 милиони пати на час“, соопштуваат од YouTube. Други фактори во создавање на листата се коментарите, споделувањата, „лајковите“, но и други елементи.

На прво место е Адел со нејзиниот настап во Carpool Karaoke.

Еве како изгледа крајниот резултат:  


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.