x

Најсимнувани содржини на Google Play во 2017 година

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 29 Декември, 2017 од GSM.mk

Ова се најсимнуваните апликации, книги, песни, игри, филмови и ТВ-серии, преземни преку Google Play за Android уреди оваа година:

Апликации

1) FaceApp

2) What The Forecast?!!

3) Boomerang (Beta)

4) TopBuzz Video: Viral Videos, Funny GIFs &TV shows

5) Yarn – Chat Fiction

Игри

1) Super Mario Run

2) Bubble Witch Saga

3) Magic Tiles 3

4) CATS: Crash Arena Turbo Stars

5) Ballz

Песни

1) Humble (Kendrick Lamar)

2) Shape of You (Ed Sheeran)

3) DNA. (Kendrick Lamar)

4) Mask Off (Future)

5) Body Like A Back Road (Sam Hunt)

Филмови

1) Moana

2) Rogue One: A Star Wars Story

3) Wonder Woman (2017)

4) Guardians of the Galaxy Vol. 2

5) Doctor Strange

ТВ-серии

1) Game of Thrones

2) Rick and Morty

3) The Walking Dead

4) The Big Bang Theory

5) Doctor Who

Книги

1) The Subtle Art of Not Giving a F*ck (Mark Manson)

2) It (Stephen King)

3) The Battlemage (Taran Matharu)

4) Thirteen Reasons Why (Jay Asher)

5) Ready Player One (Ernest Cline)


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.