x

Најсмешните реакции на новиот iPhone X

Категорија: Забава Објавено на 16 Септември, 2017 од GSM.mk

Не помина многу време пред да се огласат креативните корисници на интернет со нивни реакции за новите перфоманси и цената на новиот iPhone X..

Само една година откако Apple го лансираше долго очекуваниот iPhone7, пред некој ден го покажа новиот iPhone X за кој ветува дека е смартфон на иднината. Не помина многу време пред да се огласат креативните корисници на интернет со нивни реакции за новите перфоманси и цената на новиот iPhone, од шеги како „во 1969 слетавме на Месечината, во 2017 имаме емоџи гомце што зборува“ до тоа дека новиот гаџет „ќе ве чини бубрег“.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.