x

Naptime: Паметен уред за спанковци

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 03 Јануари, 2017 од GSM.mk

EEG сензорите на уредот ги надгледуваат мозочните активности во текот на спиењето, така што Naptime ќе ве разбуди во вистинското време, поточно во лесната фаза на сонот и целосно ментално ќе ве освежи.

Бенефитите од кратките одмори преку ден се најразлични, а секојдневното спиење преку ден, во траење од половина час може да ви помогне во подобрување на учењето.

Naptime е направен од мемориска пена со милијарди честички чувствителни на температура и со 3D дизајн, што остава доволно простор за очи, така што не се чувствува притисок.

Извор: kajgana.com


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.