x

Наскоро доаѓа OnePlus 10R Prime Blue Edition

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 14 Септември, 2022 од GSM.mk

OnePlus 10R претставен во април доаѓа во две бои - Sierra Black и Forrest Green. Наскоро на нив ќе им се придружи и трета опција за боја, наречена OnePlus 10R Prime Blue Edition.

OnePlus сè уште не откри многу за 10R Prime Blue Edition, но промените најверојатно ќе бидат само козметички и најверојатно ќе ги сподели спецификациите со другите две верзии во боја.

OnePlus 10R се напојува со Dimensity 8100 Max и има 6,7" FullHD+ 120Hz AMOLED екран. Паметниот телефон има поставено тројна камера на задната страна, која се состои од примарни единици од 50 MP, ултраширок од 8 MP и макро единици од 2 MP. За селфи и видео повици, вие добијте предна камера од 16 MP.

OnePlus 10R доаѓа со скенер за отпечатоци на екранот, а има и стерео звучници. Се напојува со батерија од 4.500 mAh со поддршка за полнење од 150 W. Сепак, постои и верзија која се полни побавно до 80 W, но има ќелија од 5.000 mAh под хаубата.

OnePlus 10R Prime Blue Edition ќе се продава преку Amazon.in во Индија и најверојатно преку официјалната веб-страница на компанијата. Но, не е јасно дали ќе има иста цена како и другите два модели во боја или ќе чини повеќе.

Додека чекаме повеќе детали за цените и достапноста на OnePlus 10R Prime Blue Edition, можете да го прочитате нашиот практичен преглед на обичниот 10R овде за да дознаете повеќе за него.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.