x

njnn

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 12 Февруари, 2020 од GSM.mk

OnePlus конечно го претстави новиот OnePlus 7T. Да погледнеме како неговите спецификации изгледаат во однос на другите флегшип уреди:


OnePlus 7TGalaxy Note 10+iPhone 11 Pro

Дисплеј6.5 инчи6.4 инчи5.8 инчи
Резолуција1080 x 2400 пиксели
1440 x 3040 пиксели
1125 x 2436 пиксели
Тело-дисплеј сооднос20:919:9
19.5:9
ТехнологијаSuper AMOLED
Dynamic AMOLED
OLED
Камери
Три: 48, 12 и 16 мегапиксели
Селфи: 16 мегапиксели

Три: 12, 12 и 16 мегапиксели
Селфи: 10 мегапиксели

Три: 12, 12 и 12 мегапиксели
Селфи: 12 мегапиксели
Дизајн
Стакло и алуминумска рамка

Стакло и алуминиумска рамка

Стакло и челична рамка
Процесор
Snapdragon 855+
Snapdragon 855+
Apple A13
Батерија3800 mAh
4100 mAh

3046 mAhПреземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65