x

Nokia 9: Дизајн, спецификации и цена

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 22 Јуни, 2018 од GSM.mk

Веќе подолго време слушаме за Nokia 9. Во последните неколку месеци, се појавија неговите спецификации, концепти за дизајнот, како и можната цена на уредот. Да погледнеме што се ќе нуди:

Дизајн

Судејќи по времето во кое живееме, Nokia 9 најверојатно ќе доаѓа со дизајн без рамки, тенка конструкција и голем дисплеј. Ќе биде изграден од стакло и метал, со 16:9 тело-дисплеј сооднос. Дисплејот ќе биде меѓу 5.7 и 6 инчи. 

Nokia 9 rumor review: Design, specs, price and release date of the mysterious flagship


Спецификации

Во внатрешноста, Nokia 9 очекуваме да доаѓа со Snapdragon 845, 6 или 8GB RAM и 128GB меморија. Кај камерите не очекуваме ништо возбудливо. Можеби ќе доаѓа со две камери на задната страна, додека резолуциите не се познати. 

Nokia 9 rumor review: Design, specs, price and release date of the mysterious flagship


Достапност и цена
Доколку навистина постои, Nokia 9 може да биде претставен за време на IFA 2018 настанот во Германија, а цената да биде околу 600-700 долари. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.