x

Ноќна фотобитка: Galaxy S10 Plus vs Pixel 3 vs iPhone XS

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Март, 2019 од GSM.mk

Еден од најдобрите смартфони на Samsung, Galaxy S10 Plus, конечно пристигна на пазарот. Уредот доаѓа со низа моќни спецификации, меѓу кои се и неговите камери:

Имено, станува збор за систем од три камери на задната страна - две од нив се со 12 мегапиксели, додека третиот сензор е од 16 мегапиксели. Овие сензори се придружени од две селфи камери со 10 и 8 мегапиксели. Иако сето ова звучи одлично, да погледнеме како се покажаа овие сензори во однос на едни од најдобрите смартфони на пазарот:

сцена 1

Galaxy S10+ vs Pixel 3 vs iPhone XS: NIGHT camera comparison

сцена 2

Galaxy S10+ vs Pixel 3 vs iPhone XS: NIGHT camera comparison

сцена 3

Galaxy S10+ vs Pixel 3 vs iPhone XS: NIGHT camera comparison

сцена 4

Galaxy S10+ vs Pixel 3 vs iPhone XS: NIGHT camera comparison

сцена 5 

Galaxy S10+ vs Pixel 3 vs iPhone XS: NIGHT camera comparison

сцена 6

Galaxy S10+ vs Pixel 3 vs iPhone XS: NIGHT camera comparison


Новата широкоаголна камера на Galaxy S10 Plus:

 сцена 1

Galaxy S10+ vs Pixel 3 vs iPhone XS: NIGHT camera comparison

сцена 2

Galaxy S10+ vs Pixel 3 vs iPhone XS: NIGHT camera comparison


Кој е победникот според вас? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.