x

Носталгија на најјако: Најдобрите видеоигри од 90тите години!

Категорија: Забава Објавено на 18 Јули, 2021 од GSM.mk

Во текот на 90-тите, видеоигрите станаа една од најпрофитабилните гранки, надоврзувајќи се на успехот кој го започнаа во текот на 70-тите години, а го продолжија во 80-тите.

Кои беа најпродаваните, најиграните и најдобрите игри?

Street Fighter II(1992)

Секој кој одигра барем и неколку партии од оваа игра сигурно се сеќава колку беше интересна.


Tony Hawk’s Pro Skater(1999)


Sensible World of Soccer(1994)


Sonic the Hedgehog(1991)


Pokémon Red/Blue(1996)


Quake(1996)


Final Fantasy VII(1997)


Half-Life(1998)


The Legend of Zelda: Ocarina of Time(1999)


Super Mario 64(1997)


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.