x

Нов update: Instagram воведе филтри!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 17 Мај, 2017 од GSM.mk

Нов update на Instagram, кој најверојатно ќе им се допадне на поголемиот број од корисниците!

Update-тот се содржи од 8 филтри, кој може да ги активирате доколку ја отворите камерата и кликнете на новата икона во долниот десен агол. Филтрите работат со Boomerang, што значи дека може да ги ставите на било кој пост кој сакате да го споделите.

Покрај филтрите, Instagram воведе уште неколку нови функции. На пример, сега видеата може да ги постирате обратно (“Rewind.”). Опцијата може да биде најдена меѓу “Boomerang” и “Hands-Free.”


Покрај тоа, достапен е и нов хештег стикер. Се наоѓа во горниот десен агол, од каде може да го креирате и да го ставите на вашето Story. Достапна е и нова четка, која технички, ви дозволува да бришете боја. 


Update-тот е веќе пуштен App Store и Google Play. Како ви звучи?

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.