x

Новата реклама на Apple го претставува iPad Pro и почетокот на свет без компјутери

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 19 Ноември, 2017 од GSM.mk

Во новата реклама, Apple најавува дека со iPad Pro и iOS 11 сме се поблиску до светот без компјутери..

Во новатата реклама на Apple фокусот е на почетокот на свет без компјутери. Главна ѕвезда на видеото е 11 годишната Scout која секаде оди со својот iPad Pro. Откако ќе се врати од училиште, девојчето седи во својот двор и црта и пишува на својот уред. Одеднаш, се појавува нејзиниот сосед и ја прашува што прави на нејзиниот компјутер, на што таа одговара "Што е тоа компјутер?". 


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.