x

Новиот iOS 10.3.2 носи лоши вести за милион iPhone корисници!

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 13 Април, 2017 од GSM.mk

Новиот iOS 10.3.2 ќе донесе неколку промени кои нема да им се допаднат на оние со постари уреди...

Двете бета iOS 10.3.2 верзии не ги подржуваат 32-битните уреди. Тоа значи дека новиот update нема да биде достапен за 43.7 милиони сопственици на iPhone 5 и 5C. Тоа се последните 32-битни уреди и, за жал, засекогаш ќе останат на iOS 10.3.1.

Apple сеуште нема дадено официјална изјава за ситуацијата, но како што изгледа, овие уреди нема да стигнат до iOS 11. Жалиме!

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.