x

Новиот iPhone доаѓа со две батерии!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 14 Април, 2017 од GSM.mk

Apple има големи планови за своите идни смартфони!

Трите нови уреди, iPhone 7s, iPhone 7s Plus и iPhone 8 се очекува да доаѓаат со 3GB RAM. 4.7 инчниот iPhone 7s и 5.5 инчниот iPhone 7s Plus ќе нудат исто меморија како сегашните верзии, 32/128/256GB. 5.8 инчниот iPhone 8 модел ќе доаѓа само со 64GB и 256GB меморија.

Најинтересната вест е што iPhone 8 ќе доаѓа со две батерии со поголем капацитет. Според изјавите на Cupertino, новите Apple модели од оваа година сите ќе започнуваат со 64GB меморија, а не од 16 или 32GB.

iPhone with two packs of batteries. It's photoshopped. Badly.

iPhone 8 со две батерии, лош photoshop.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.