x

Новиот Samsung Galaxy S8 update предизвика проблеми со полнењето

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 04 Декември, 2017 од GSM.mk

По новиот iOS update, Samsung корисниците се пожалија од најновиот Galaxy S8/S8+ update кој предизвикал проблеми со брзото полнење..

Проблемот се појавил со софтверскиот update од минатиот месец, по чија инсталација некои корисници имале проблеми со брзото полнење. Нормално, корисниците кои го забележале проблемот веднаш се пожалиле на социјалните мрежи:

За среќа, нормалното полнење работи како што треба, проблемите се појавуваат само кај брзото полнење. Сепак, сфаќаме зашто корисниците се жалат што на нивните уреди им се потребни дури 6 часа за полнење.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.