x

Новите реалистични Snapchat филери за iPhone X конечно пристигнаа!

Категорија: Занимливости Објавено на 07 Април, 2018 од GSM.mk

Откако ја најави новата реалистична леќа, специјално произведена за iPhone X и неговата предна камера, Snapchat конечно ги претстави новите филтери за iPhone X корисниците..

На компанијата и беа потребни неколку месеци да ја припреми функцијата, но конечно пристигна и изгледа прилично реалистично. Новите маски речиси совршено ги повторуваат движењата на лицата на корисниците. 

Традиционалните Snapchat леќи користат 2D информации од предната камера за ги препознаат поголемиот број од движењата на лицата на корисниците, додека новата и пореалистична леќа ја користи TrueDepth камерата на iPhone X. Информациите од камерата на iPhone X овозможуваат маските пореалистично и во реално време да ги копираат движењата. 

Snapchat's new super-realistic lenses for iPhone X are finally here

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.