x

Ново промо видео за Galaxy Tab S3!

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 26 Март, 2017 од GSM.mk

Се појави уште едно промо видео за новиот таблет на Samsung!

Tab S3 доаѓа со 9.7 инчен Super AMOLED дисплеј и резолуција од 1536 x 2048 пиксели. Под хаубата, се наоѓа Snapdragon 820 процесор, заедно со 4GB RAM и 32GB меморија. Задната камера е од 13 мегапиксели, додека предната доаѓа со 5 мегапиксели. Батеријата ќе биде од 6000mAh, а оперативниот систем е Android 7.0.

Уредот ќе ве чини 600 долари, но сеуште не се знае кога точно ќе излезе.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.