x

Новогодишната ноќ преку iPhone 7 камерите

Категорија: Забава Објавено на 05 Јануари, 2017 од GSM.mk

Ниедна ноќ неможе да се спореди со новогодишната. И покрај различните култури и календари, сигурно сте го виделе небото осветлено во милиони бои кога часовникот отчукнал 00:00. Ваквите убави глетки инспирираат многу луѓе да ги овековечат со своите камери.

Новата година отсекогаш привлекувала многу внимание, а Apple ја искористи шансата за промоција на својот нов уред. Компанијата се поврза со 10 фотографери околу светот, кои користат iPhone 7 и iPhone 7 Plus да ја доловат новогодишната атмосфера во различни држави.

1. Австрија

2. Канада

3. Кина

4. Хонг Конг

5. Австралија

6. Тајван

7. Обединети Арапски Емирати

8. Мексико

9. Индија

10. ИсландПреземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.