x

Објавен тизер за Huawei Mate X2 - што да очекуваме?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 19 Февруари, 2021 од GSM.mk

Huawei го објави новиот тизер за претстојниот смартфон Mate X2 кој најавува поинаков дизајн во однос на првиот Mate X.

Mate X е претставен во 2019 година и освежен минатата година, а има еден голем екран кој се преклопува на половина и кој е сместен од надворешната страна на уредот, но неговиот наследник ќе има поинаков систем на преклопување, како што има Samsung Galaxy Fold.

Тизерот го најавува претставувањето на уредот, а тоа е 22 февруари во 20 часот.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45