x

Објавен трејлерот за Tekken 7!

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 20 Септември, 2016 од GSM.mk

Компанијата зад популарната тепачка игра Tekken, Bandai Namco Entertainment, го објави официјалниот трејлер за најновата игра во оваа франшиза.

Во Tekken 7, играчите генерално ќе ја следат приказната од перспектива на кланот Мишима, но ќе се фокусира и на другите тепачи. Како што најавува видеото, играта ќе излезе на пролет 2017, а ќе биде достапна за PlayStation 4, Xbox One и PC.


Извор: Kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.