x

Од SE до X: Ова се најдобрите фотографии направени со неколку генерации iPhone уреди

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 21 Јули, 2018 од GSM.mk

Секоја година, професионални, и непрофесионални, фотографи се натпреваруваа на годишниот IPPA натпревар. Ова се најдобрите резултати од нив:

На овогодинешниот настан, учесниците користеа камери само од iOS уреди и неколку апликации за нивно подобрувње. Додека користењето на Photoshop е забренето, останатите апликации, како VSCO и Lightroom, може да се користат. 

Интересно е што наидовме на низа постари Apple уреди, како iPhone 5S или iPhone SE, чии сопственици успеаа со своите вештини да бидат и победници. Погледнете ја листата на победници подолу, заедно со уште неколку навистина квалитетни фотографии:


1. 3-то место, фотографирано на iPhone 7 Plus2. Второ место, фотографирано на iPhone 6s 3. Прво место, фотографирано на iPhne 6S4. Фотографирано на iPhone SE5. Фотографирано на iPhone 7 Plus6. Фотографирано на iPhone 77. Фотографирано на iPhone 5s8. Фотографирано на iPhone SE9. Фотографирано на iPhone 7 Plus10. Фотографирано на iPhone 6s11. Фотографирано на iPhone 7 PlusПреземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.