x

Официјално LG Wing: Новиот уред со два екрани!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 15 Септември, 2020 од GSM.mk

LG реши повторно да се придружи на трендот за уреди на преклопување, но на свој, поуникатен начин:

LG Wing ќе биде достапен за неколку недели по цена од 1000 долари.

 • Snapdragon 765G 5G 
 • 6.8 инчен дисплеј, резолуција од 2,460 x 1,080 пиксели
 • 3.9 инчен секундарен дисплеј, резолуција од 1,240 x 1,080 пиксели
 • 8GB RAM / 128 или 256GB ROM
 • Батерија од 4000 mAh
 • Android 10.0
 • 169.5 x 74.5 x 10.9 mm
 • 260 грама
 • 3G / 4G LTE-A / 5G
 • Бои: Aurora Gray / Illusion Sky
 • Три задни камери - 64MP, 13MP, 12MP
 • Селфи камера од 32 мегапиксели

LG-WING-02.jpg


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.