x

Официјално: Нови и подобрени Fire 7 и Fire 7 Kids Edition таблети, иста цена!

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 19 Мај, 2019 од GSM.mk

Fire 7 и Fire 7 Kids Edition таблетите на Amazon туку што станаа подобри со претставувањето на новите модели...

Двата Fire 7 таблети беа претставени со побрз 1.3GHz quad-core процесор, 16GB или 32GB меморија - двојно повеќе од меморијата на претходните модели. Моделите се веќе достапни за купување, со цени од само 50 и 70 долари.

Покрај побрзиот процесор, моделите доаѓаат и во неколку нови бои - розева, виолетова и сина. Истотака, вклучуваат специјална заштитна маска за деца, две години гаранција, како и Amazon FreeTime Unlimited.

The all-new Fire 7 Kids Edition tablet

Новиот Fire 7 Kids Edition таблет има 7 инчен панел, побрз процесор и 16 GB меморија.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.