x

Официјално: Познат датумот кога ќе пристигне OnePlus Nord!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 02 Јули, 2020 од GSM.mk

OnePlus официјално го потврди датумот кога ќе го претстави првиот уред во новата буџетска Nord серија..

Првично уредот беше познат како OnePlus X, но подоцна беше потврдено дека всушност ќе се вика OnePlus Nord. Со него, компанијата ќе најави нова серија уреди од средна класа со прифатливи цени. OnePlus Nord ќе биде достапен од 10 јули. Првично, ќе биде претставен во Индија и Европа.

Сега за сега знаеме дека ќе има 6.5 инчен Super AMOLED дисплеј со резолуција од 1080 x 2400 пиксели. Ќе работи на Snapdragon 765/G, процесор кој доаѓа со 5G поддршка. Ќе има и скенер за отпечатоци под екранот, заедно со систем од три камери на задниот дел. Меморијата ќе биде од 128GB.

Иако сеуште не е официјално потврдено, најверојатно OnePlus Nord ќе чини околу 400 долари.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65