x

OnePlus 5T претставен во нова Lava Red боја!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 12 Јануари, 2018 од GSM.mk

OnePlus 5T е еден од најдобрите телефони кои може да ги купите по цена од 500 долари, а сега доаѓа и во нова црвена боја, наречена Lava Red..

На почеток, OnePlus ќе ја претстави новата Lava Red верзија во Индија. Сеуште не се знае дали ќе пристигне и на другите места од светот. 


Покрај промената во бојата, останатите спецификации на уредот се исти. Lava Red верзијата ќе биде достапна со премиум OnePlus 5T моделот, кој доаѓа со 8GB RAM и 128GB меморија. Цената ќе остане иста, 560 долари.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.