x

OnePlus 5T: Се што треба да знаете!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 11 Ноември, 2017 од GSM.mk

Новиот телефон на OnePlus, кој наводно ќе се вика OnePlus 5T, треба да биде претставен во секој момент. Затоа, решивме да ги анализираме сите информации кои ги знаеме за него и да видиме што може да очекуваме:

На изглед, OnePlus 5T ќе наликува на Oppo R11S и Vivo X20. Додека овие два уреди се продаваат во Кина, OnePlus 5T ќе се продава на глобалниот пазар. Се очекува да доаѓа со поголем, 6 инчен OLED дисплеј, со резолуција од 1080 x 2160 пиксели и 18:9 сооднос.


СпецификацииOnePlus 6 / 5T
Платформа          Android 7.1.1 Nougat
Дисплеј          6" 2160 x 1080 пиксели, 18:9
          OLED
Големина         155.9 x 75.1 x 7.2mm
         159 g
Процесор          Snapdragon 835
          6GB / 8GB RAM
Камери          Главни: 16MP + 20MP 
          Предна: 16MP
Меморија          64GB / 128GB

Батерија          Непозната


Први фотографии направени со камерите на OnePlus 5T:


Смартфонот се очекува да биде претставен на 16 ноември. Неговите цени ќе бидат:
  • Моделот со 64GB / 6GB RAM - $540 / €550
  • Моделот со 128GB / 8GB RAM - $600 / €650

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.