x

OnePlus 6: Цена, слики, спецификации

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 23 Март, 2018 од GSM.mk

Според новите информации, ова се спецификациите и цената на OnePlus 6:

Според фотографијата која се појави, цената на OnePlus 6 ќе биде 749 долари, значително повисока од претходните OnePlus модели. Наводно, ова е цената на уредот кој ќе доаѓа со 8GB RAM и 256GB меморија. 

Alleged OnePlus 6 price leaks out, but might be far from accurate


Од друга страна, друга фотографија која се појави од смартфонот, покажува уред без рамки и дизајн на дисплејот како оној на iPhone X. Од останатите спецификации, очекуваме:

  • 6.2 инчен дисплеј
  • Две камери од 16 и 20 мегапиксели
  • Qualcomm Snapdragon 845
  • Две верзии: една со 6GB RAM и 128GB меморија, друга со 8GB RAM и 256GB меморија

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.