x

OnePlus 6: Еве како би изгледал

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Октомври, 2017 од GSM.mk

Следниот OnePlus телефон, OnePlus 6 или OnePlus 5T, доаѓа наскоро и иако компанијата нема споделено многу информации за него, дознавме неколку детали според кои би добиле некаква слика за телефонот:

OnePlus 6 најверојатно ќе има 6 инчен, 18:9, дисплеј, сместен во пошироко и малку повисоко тело од она на OnePlus 5. Една причина поради која сите сметаат дека уредот ќе биде претставен наскоро, е фактот што OnePlus 5 не е достапен за купување на онлајн страната во Америка, а во продавниците е достапен во мали количини.

Еве како би изгледал:


СпецификацииOnePlus 6 / 5T
ПлатформаAndroid 7.1.1 Nougat
Дисплеј6" 2160 x 1080 пиксели, 18:9
OLED
Големина155.9 x 75.1 x 7.2mm
159 g
ПроцесорSnapdragon 835
6GB / 8GB RAM
КамераЗадна: Дуални камери (16MP главна + 20MP секундарна)
Предна: 16MP
Меморија64GB / 128GB
Батерија Непозната
USB-C, Dash Charge


Претпоставки за цените се:

  • OnePlus 6 / 5T 64GB: $520
  • OnePlus 6 / 5T 128GB: $580

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.