x

OnePlus 6 vs Galaxy S9 Plus vs Pixel 2 XL: Фото битка на ниска светлина

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 10 Јуни, 2018 од GSM.mk

Доколку не беше јасно досега. OnePlus конечно го дочекавме во премиум лигата на смартфони. И покрај ниските цени, уредите нудат се подобри спецификации и дизајн. Еден од најновите смартфони, OnePlus 6 доаѓа со значителни подобрувања во камерите..

Токму поради тоа, решивме да го споредиме со камерите на најпопуларните смартфони на пазарот во моментов - Pixel 2 XL и Galaxy S9 Plus. Ова се резултатите:

сцена 1 

OnePlus 6


Galaxy S9 Plus

Pixel 2 XLсцена 2

OnePlus 6

Galaxy S9 Plus

Pixel 2 XLсцена 3

OnePlus 6


Galaxy S9 Plus

Pixel 2 XLсцена 4

OnePlus 6

Galaxy S9 Plus

Pixel 2 XLсцена 5

OnePlus 6

Galaxy S9 Plus

Pixel 2 XLсцена 6

OnePlus 6

Galaxy S9 Plus

Pixel 2 XLКој е победникот? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.