x

OnePlus 8: Бенчмаркинг резултати!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 13 Февруари, 2020 од GSM.mk

OnePlus 8 е новиот премиум уред на компанијата кој треба да биде претставен наскоро. Еве колку ќе биде моќен:

Заедно со OnePlus 8 ќе биде претставен и OnePlus 8 Pro. И двата уреди ќе бидат достапни во март или април. Под хаубата и кај двата ќе се наоѓа Snapdragon 865 кој покажа импресивни резултати на новите бенчмаркинг тестирања:

Според тестирањата, уредот постигна single-core резултат од 4276 поени и multi-core од 12541 поени. И во однос на Android и на iOS уредите, резултат над 12000 е прилично висок. Процесорот ќе биде придружен од 8GB RAM, а најверојатно ќе биде достапна и верзија со 12GB RAM. 

OnePlus 8 allegedly spotted on Geekbench under code name


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.