x

OnePlus наскоро ќе претстави паметен часовник

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 17 Октомври, 2020 од GSM.mk

Компанијата OnePlus го подготвува својот прв паметен часовник.

OnePlus Watch ќе пристигне наскоро. Компанијата на Twitter ги најави новите производи, а еден од нив ќе биде и паметен часовник.

OnePlus требаше да го претстави својот паметен часовник во 2016, но компанијата во последен момент се откажа од претставувањето и продажбата. Тимот кој работел на овој проект не бил задоволен од часовникот.

Засега се објавени само скици, а не е познат датумот кога ќе биде претставен паметниот часовник.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.