x

Откриени детали за новиот Samsung Galaxy Note 10 Lite

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 01 Декември, 2019 од GSM.mk

За Samsung Galaxy Note 10 Lite се зборува веќе некое време, а сега се познати некои детали.

Познатите светски медиуми фокусирани на технологијата пишуваат дека Galaxy Note 10 Lite наскоро ќе се појави и ќе има 6 GB RAM и процесор Exynos 99810. Се работи за истите спецификации кои ги има и Samsung Galaxy Note 9.

Samsung Galaxy Note 9

Ќе го користи оперативниот систем Android 10, а со смартфонот ќе има и S Pen пенкало.


Galaxy Note 10 Lite најверојатно ќе пристигне во декември заедно со Samsung Galaxy S10 Lite.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.