x

Ова е часовникот на OnePlus

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 23 Март, 2021 од GSM.mk

OnePlus отсекогаш уживал во обемни играчки кампањи за своите претстојни лансирања на производи, но овој пат дефинитивно се надмина себеси, како подготовка за својот голем настан за откривање на 23 март за сериите на OnePlus 9 и OnePlus Watch.

Говорејќи за првиот паметен часовник на компанијата, тука тој е во сета своја слава во „протечената слика“ што беше ретвитана од самиот OnePlus. Значи, тоа е повеќе како официјален закачувач од било што друго.

Како што имплицира претходната најава, носното тело има тркалезно лице и целосен пригушен изглед, со лента што треба лесно да се замени со стандардна лента од 20мм или 22мм (не сме сигурни за големината, но треба да биде една од тие).

Нејасно е колку ќе бидат големи рамки, бидејќи сликата покажува црна позадина на екранот. Постојат две копчиња од десната страна, како што можете да видите, и она што изгледа како функција секогаш прикажана за време на работата. Тоа е за тоа што открива сликата, а исто така знаеме од претходните најавувања на OnePlus дека ќе се користи комерцијален софтверска платформа, а не Wear OS на Google.

OnePlus Watch ќе има IP68 отпорност на вода и прашина, а според гласините ќе се нуди во црна и сребрена боја, и ќе има спортски сензор SpO2, откривање на тренингот, следење на спиењето и 4 GB интегрирано складирање.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.