x

Ова е HTC U (Ocean)

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 17 Април, 2017 од GSM.mk

Дали е ова новиот премиум модел на HTC?

Наводно, уредот доаѓа со 5.5 инчен дисплеј со Quad HD (1440 x 2560 пиксели) резолуција. Ќе работи на најновиот Snapdragon 835 процесор, 4GB RAM и 64GB меморија. Задната камера е од 12 мегапиксели, а предната од 16 мегапиксели. Android Nougat со Sense 6 ќе биде оперативниот систем.

Сеуште не се знае ниту кога ќе биде претставен, ниру која ќе биде неговата цена. Најверојатно станува збор за следбеникот на HTC 10.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.