x

Ова е Jet White iPhone 7?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 29 Декември, 2016 од GSM.mk

Иако беше шпекулиран уште во ноември, Apple сеуште нема дадено никакви изјави за неговото најавување. Но, со новото видео и фотографии кои го покажуваат елегантниот изглед на уредот, може да се појави порано од што очекуваме..

Неколку фотографии од Jet White iPhone 7 се појавија на твитерот на Sonny Dickson кои го покажуваат неговиот лускузен изглед. Иако фотографиите изгледаат реално, направени се од друга компанија, чија цел е да го претстави потенцијалниот изглед на оригиналниот iPhone 7/7 Plus, кој сеуште не е најавен.


Целта на видеото е да ги извести Apple фановите дека Jet White iPhone 7 е најверојатно во производство. Apple сеуште го нема потврдено постоењето на ваквиот уред и не се знае дали воопшто ќе биде претставен на пазарот. Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.