x

Ова се најчестите и најпребаруваните прашања за секс на Google

Категорија: Забава Објавено на 21 Септември, 2018 од GSM.mk

На интернет може да најдете сѐ и сешто и не зачудува што сѐ може луѓето да пребаруваат, особено кога станува збор за секс.

Верувале или не, мажите најчесто се „консултираат“ со интернетот за да се информираат како да задоволат жена за да постигне оргазам.

Се разбира, во најпребарувани теми е и зголемување на „машкоста“ и помош со сексуално преносливи болести, но изненадува колку пати било пребарано како се става пенис во вагина.

Ова се десетте прашања што најмногу ги интересирале корисниците на Google кога станува збор за секс:

  1. Каде се наоѓа Г-точката?
  2. Како да задоволам жена за да постигне оргазам?
  3. Како се лекува херпес?
  4. Како се лекуваат генитални брадавици (кондиломи)?
  5. Што е гонореја?
  6. Како може рачно да се зголеми пенисот?
  7. Како да измерам колку ми е долг пенисот?
  8. Колку години треба да имаш за да смееш да купиш кондоми?
  9. Како се става пенисот во вагината?
  10. Колку долго трае сексот?

Извор: kajgana.com


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.