x

Ова се најфотографираните градови и места на Instagram!

Категорија: Забава Објавено на 01 Јули, 2018 од GSM.mk

Од социјалната мрежа објавија кои се најпопуларните градови за фотографирање, односно од кои градови во светот има најмногу споделени фотографии на Instagram.

Патувањата се едни до најдобрите животни искуства, па затоа документирањето на истите е неопходно и суштински важно. Овие фотографии секако дека завршуваат на социјалните мрежи, воглавно на Instagram.

1. Санкт Петерсбург, Русија

2. Истанбул, Турција

3. Њујорк, Њујорк

4. Париз, Франција

5. Џакарта, Индонезија

6. Лондон, Велика Британија

7. Рио де Женеиро, Бразил

8. Москва, Русија

9. Лос Анџелес, Калифорнија

10. Сао Паоло, Бразил

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.