x

Ова се најпопуларните градови на Google

Категорија: Занимливости Објавено на 11 Август, 2017 од GSM.mk

Компанијата Travel Trends ја објави листата од истражување за најпопуларни градови на Google. Корисниците најмногу пребарувале за градот Рејкјавик, а потоа следуваат Хавана, Торонто и Мексико Сити.

Кога станува збор за Рејкјавик името на градот го пребарувале женски личности на возраст меѓу 25 и 34 години кои живеат во Њујорк, додека Хавана е интересна дестинација за мажи на возраст меѓу 35 и 44 години, со потекло од Флорида.

Ова се петте најпопуларни градови на Google:

1. Рејкјавик

2. Хавана

3. Торонто

4. Мексико Сити

5. Токио

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.