x

Ова се Oppo R11s и R11s Plus: Вака би можел да изгледа OnePlus 5T!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 04 Ноември, 2017 од GSM.mk

Компанијата Oppo официјално ги најави R11s и R11s Plus, смартфони кои очекува да бидат "блиски роднини" на OnePlus 5T..

Всушност, се очекува OnePlus 5T да го има истиот дизајн како Oppo R11s, но со малку помоќни спецификации. Најверојатно, R11s ќе служи како подлога и основен пример за дизајнот и спецификациите на OnePlus 5T. Бидејќи R11s и R11s Plus беа претставени пред некој ден, може да добиеме генерална идеја за спецификациите со кои ќе доаѓа OnePlus 5T. 

Спецификации 
 
Oppo R11s

Oppo R11s Plus

Дисплеј6.01 инчен, 1080 x 2160 пиксели, Gorilla Glass 56.01 инчен, 1080 x 2160 пиксели, Gorilla Glass 5
Тело-дисплеј сооднос85.5%-
ПроцесорQualcomm Snapdragon 660Qualcomm Snapdragon 660
RAM4GB6GB
Меморија
64GB +microSD

64GB +microSD
Батерија
3,205mAh, VOOC Flash fast charging

3,205mAh, VOOC Flash fast charging
Задни камери
16Mp f/1.7 + 20Mp f/1.7

16Mp f/1.7 + 20Mp f/1.7
Предни камери20MP20MP
Додатоцискенер за отпечатоци, microUSB portскенер за отпечатоци, microUSB port 
Оперативен системAndroid 7.x NougatAndroid 7.x Nougat
БоиЦрна, црвена, шампањ боја-
Цена
Црна/шампањ: $450
Црвена: $482

$560
Достапност
10 ноември (Кина)

10 ноември (Кина)


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.