x

Ова се славните личности со најголема заработка на Instagram

Категорија: Забава Објавено на 10 Септември, 2017 од GSM.mk

Овие десет славни личности одлично наплаќаат за својата слава и најмногу заработуваат на Instagram.

Социјалните мрежи се одлични за маркетинг, доказ за тоа се славните личности кои заработуваат стотици илјади долари од објавување на една фотографија.

Селена Гомез, 550 000 долари по објава

Ким Кардашијан, 500 000 долари по објава

Кристијано Роналдо, 400 000 долари по објава

Кајли Џенер, 400 000 долари

Кендал Џенер, 370 000 долари

Клои Кардашијан, 250 000 долари

Кортни Кардашијан, 250 000 долари

Кара Делевињ, 150 000 долари

Џиџи Хадид, 120 000 долари

Леброј Џејмс, 120 000 долари


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.