x

Оваа популарна апликација за комуникација изложи приватни информации на голем дел од корисниците

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 21 Ноември, 2020 од GSM.mk

Уште една апликација која е достапна во Play Store е од голем ризик за Android корисниците..

Станува збор за Go SMS Pro, апликација која ги става своите корисници под ризик, нудејќи премиум претплати и со користењето на "невидливи" реклами, вo суштина крадејќи пари од корисниците. Пред само неколку дена, Avast сподели листа на 20 апликации кои е најдобро да ги избришете, бидејќи ги "бомбадираат" своите корисници со реклами, понуди, претплати и слично.

 • Shoot Them
 • Crush Car
 • Rolling Scroll
 • Helicopter Attack - New
 • Assassin Legend - 2020 New
 • Helicopter Shoot
 • Rugby Pass
 • Flying Skateboard
 • Iron it
 • Shooting Run
 • Plant Monster
 • Find Hidden
 • Find 5 Differences - 2020 New
 • Rotate Shape
 • Jump Jump
 • Find the Differences - Puzzle Game
 • Sway Man
 • Desert Against
 • Money Destroyer
 • Cream Trip - New
 • Props Rescue
Голем дел од компаниите позади овие апликации нема злобни намери, туку едноставно не посветуваат големо внимание на заштитата на своите корисници и нивните персонални информации. 

The app in question has been downloaded by millions of Android users - This popular messaging app makes you vulnerable to prying eyes and media theft

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.