x

Pixel 2 и Pixel XL2 доаѓаат без отвор за слушалки!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 08 Август, 2017 од GSM.mk

Дознавме интересни информации за новите Pixel телефони на Google, Pixel 2 и Pixel XL 2..

Според новите информации, очекуваните Pixel телефони ќе доаѓаат без отвор за слушалки. Негова замена ќе бидат отворот за полнење и Bluetooth опцијата. Вакви гласини слушнавме и претходно, па не би било чудно да се вистинити.

Courage: No headphone jacks on the Pixel 2 and Pixel XL2, new rumor says

Трендот го започна Motorola, но својата популарност ја стекна со Apple и новите iPhone 7 уреди. Очигледно Google, како и другите големи имиња во светот на смартфоните, решија да се приклучат.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.