x

По Samsung, и Motorola ги исмева Apple и iPhone 8!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 10 Ноември, 2017 од GSM.mk

По Samsung, и Motorola објави две нови реклами каде ги промовира своите нови смартфони, но истовремено го исмева iPhone 8..

Во новата реклама на Motorola, се забележува iPhone 8 Plus, заедно со Moto Z2. Компанијата не е импресионирана од перформансите на iPhone 8 Plus. Од друга страна, Moto Z2 е претставен како моќен уред, со своите карактеристики, како што е камерата од 360 степени и х10 оптички зум.Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.