x

Почнува фестивалот: Пробајте бесплатно повеќе од 500 видеоигри

Категорија: Забава Објавено на 03 Февруари, 2021 од GSM.mk

Наскоро почнува фестивалот Steam и ќе имате можност да пробате голем број видеоигри.

Steam Game Festival ќе трае од 3 до 9 февруари, а како и порано – сите заинтересирани ќе може да преземат повеќе од 500 демо видеоигри.

Ќе има многу преноси во живо, gameplay и настани на кои ќе се претстават нови производи, а гејмерите ќе можат да прашаат сè што ги интересира, пренесува порталот Bug.

Официјалната веб страна може да ја најдете ТУКА.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.