x

Poco F4 5G ќе биде лансиран на 23 јуни

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 20 Јуни, 2022 од GSM.mk

По многубројните тизери, Poco India конечно потврди дека неговиот смартфон Xiaomi Poco F4 5G се лансира на 23 јуни. Брендот претходно го потврди чипсетот Snapdragon 870 и RAM до 12 GB.

Лансирањето ќе биде во живо со настанот планиран да започне во 17:30 часот по индиско време (12 часот UTC). Знаеме и дека F4 5G ќе има седумслојна комора за пареа од 3,112 mm2 Liquidcool 2.0.

Врз основа на потврдените спецификации и протечениот поглед на дизајнот на F4 5G, можеме да очекуваме слични спецификации на Redmi K40s. Ова значи дека треба да добиеме 6,67-инчен AMOLED со брзина на освежување од 120 Hz, батерија од 4.500 mAh и полнење од 67 W. Потврдено е и дека F4 5G ќе донесе главна камера од 64 MP со OIS.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.