x

Поглед кон новиот паметен часовник Huawei Watch GT2 Pro

Категорија: Занимливости Објавено на 22 Октомври, 2020 од GSM.mk

Новиот Huawei Watch GT 2 Pro има врвен дизајн, издржливи и ергономски материјали, следење на нивото на стрес во телото, мерење на квалитетот на спиење и над 100 режими за тренинг и вежби.

Стаклото на дисплејот од 46 мм е изработено од издржлив сафир кристал и  титаниум.

Најдоброто од новиот паметен часовник на Huawei е тоа што постојано го мери новото на стрес и квалитетот на спиење па ви нуди совети како да го подобрите секојдневниот живот.

Има над 100 режими за тренинг и вежби.

За повеќе информации погледнете ја одличната рецензија на YouTube каналот на Tech Spurt.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.