x

Поглед во гејмерскиот телефон Lenovo Legion Duel

Категорија: Занимливости Објавено на 19 Ноември, 2020 од GSM.mk

Смартфонот Lenovo Legion Duel кој е наменет за гејмери во октомври пристигна на европскиот пазар.

Уредот доби 6,64-инчен AMOLED екран со резолуција од 1.080х2.340 пиксели, формат 19,5:9, фреквенција на освежување од 144 Hz, Qualcomm Snapdragon 865 Plus процесор, 16 GB RAM и 512 GB UFS 3.1 меморија.

Го напојува батерија од 5000 mAh која поддржува 65W брзо полнење.

Има pop-up селфи камера од 20 MP. Позади се наоѓа главната камера од 16 MP и ултрашироката камера од 16 MP.

За повеќе информации погледнете ја рецензијата на Tech Spurt:


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.