x

Поглед во новиот iPhone 12

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 22 Октомври, 2020 од GSM.mk

Компанијата Apple неодамна ја претстави новата серија iPhone 12.

Новиот iPhone 12 има екран од 6,1-инч, 4 GB RAM и батерија од 2.775 mAh и поддржува безжично полнење до 15 W.

Достапен е со 64 GB, 128 GB и 256 GB, a има ист систем на камери како iPhone mini. Почетната цена е 799$.

Погледнете ја одличната рецензија на The Verge за новиот iPhone 12:


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.