x

Породувањето на жирафа второ најгледано видео на YouTube Live

Категорија: Занимливости Објавено на 19 Април, 2017 од GSM.mk

Долгоочекуваното породување на жирафата Ејприл во приватна зоолошка градина во САД стана второто најгледано видео во живо на YouTube.

Видеото имаше 232 милиони прегледи во живо и 7,6 милијарди минути гледање во живо од февруари, кога започна следењето на идната мајка. Бременоста кај жирафите трае 15 месеци, а младенчето кое се раѓа е високо скоро 2 метри.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.