x

Портрет фото битка: Google Pixel 2 vs iPhone X vs Galaxy Note 8

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 07 Декември, 2017 од GSM.mk

Google Pixel 2 е еден од многуте телефони кои доаѓаат со портрет опцијата. Но, интересно е што на него му е потребна само една камера за да го постигне ефектот. На останатите телефони, како iPhone X и Galaxy Note 8 им се потребни 2 камери..

Па, дали една камера навистина е доволна или сепак се потребни 2 камери? Проверете сами:

сцена 1

Google Pixel 2

iPhone X

Galaxy Note 8


сцена 2

Google Pixel 2

iPhone X

Galaxy Note 8


сцена 3

Google Pixel 2

iPhone X

Galaxy Note 8


сцена 4

Google Pixel 2

iPhone X

Galaxy Note 8


сцена 5

Google Pixel 2

iPhone X

Galaxy Note 8


Кој е победникот според вас? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.